MARKAMIZ

GRITTI markasının sırrı, rahat şıklık, gerçek kalite ve rahatlığın hissettirdiği bağımlılıkta saklıdır. GRITTI ayakkabılar “sachetto” adı verilen özel ve orjinal bir çalışma fikrinden meydana gelir. Bu çalışma modern, rahat, kadınsı dizayna sahip olup tamamen geleneksel İtalyan ayakkabıcılığın bir ürünüdür. En az 60 parçanın birleşmesinden oluşan İtalyan tasarımı bu ayakkabılar 150 gr’dan daha az bir ağırlığa sahiptir ve 24 saat boyunca rahatlığını koruyan bir stildir. Deriler esnek, yumuşak, özel bazda birinci kalitede seçilir. Yüksek yoğunluğa sahip özel lastik(kauçuk) tabanlar, maksimum dayanıklılık ve hafifliği garantileyen ökçeler, kaliteli işçilikle üretilir. Bunun sonunda rahat şıklığa sahip dinamik görünüşüyle cezbeder. Geniş koleksiyonu, sabahtan akşama kadar süren rahatlığı ile ayakları büyüler. GRITTI “modanın ötesinde klasik, rahat şıklık” anlayışıyla Türkiye’de ve dünyada adı özgünlük ve gerçek kaliteyle bütünleşen bir marka olmaktan gurur duyar.

GRITTI MARKASININ TARİHİ

Gritti, 1947 yılında İtalya’nın Venedik şehrinde kurulmuştur. Yıllar boyu rahatlığı ve şıklığıyla İtalya’nın önde gelen ayakkabı markaları arasında adından söz ettiren Gritti’nin, Türkiye yolculuğu SAVINI AYAKKABI ile yollarının kesişmesiyle başladı. Gritti  2006 yılında üretiminin % 75 ini Türkiye’ye kaydırmıştır.17 ülkede 200 satış noktası bulunmaktadır.

HAKKIMIZDA

Türkiye’nin önde gelen ayakkabı imalatçılarından birisi olan SAVINI AYAKKABI İMALAT ve SANAYİ LIMITED ŞİRKETİ 2005 yılında İLKER KUŞGÖZ ve YEŞİM KUŞGÖZ tarafından kurulmuştur. Ankara Eskişehir Karayolu 48.km Ankara’da 4000 m2 alan üzerinde faaliyetini sürdüren SAVINI AYAKKABI İMALAT ve SANAYİ LIMITED ŞİRKETİ bay bayan ayakkabı imalatı yapmaktadır.

Türkiye’nin İtalya’ya ilk ihracat yapan firmalarından birisi olma özelliğine sahiptir. Üretiminin %75’lik kısmını direkt olarak ihraç eden firmamız başta İtalya’da olmak üzere dünyanın dört bir yanında ayakkabıları vitrinleri süslemektedir. Geri kalan %25’lik üretimini ise Türkiye’de HOTİÇ mağazalarına vermektedir.

Türkiye’nin İtalya’ya yaptığı ayakkabı ihracatının %15’ini SAVINI AYAKKABI İMALAT ve SANAYİ LTD ŞİRKETİ gerçekleştirmektedir.

İtalyan tasarımcılar tarafından hazırlanan en son koleksiyonlarımız dünyanın bir çok ülkesinde satışa sunulmaktadır. Ayakkabı üretiminde kullanılan bütün hammadde ve materyaller İtalya’dan ithal edilmektedir.

Müşteri memnuniyetini ve her aşamada sürdürülebilir bir kaliteyi kendisine ilke edinen SAVINI AYAKKABI, müşterilerine uluslararası standartlarda ayakkabı üretebilmek için 2005 yılından beri en son teknoloji ile donatılmış fabrikadasında üretim yapmaktadır.

KURUCU

İLKER KUŞGÖZ, 1960 yılında Ankara’da doğdu. İş hayatına küçük yaşlarda TOGO AYAKKABI kurucularından babası YAŞAR KUŞGÖZ’ün yanında başlar.

1980 yılında İtalya’ya ayakkabı tasarımı eğitimi almak için giden ilk Türklerden biridir.1981 yılında Milano’nun en prestijli ayakkabı tasarım okullarından biri olan ARS’ta eğitim alır. Ayakkabı tasarımı ve üretimi hakkında sahip olduğu bilgi, deneyim ve tecrübesiyle ayakkabı sektörünün öncü isimlerindendir.

2004 yılına kadar TOGO AYAKKABI ‘nın ortaklarından olan İLKER KUŞGÖZ, babası YAŞAR KUŞGÖZ’ün vefatından sonra 2005 yılında hisselerini devrederek SAVINI AYAKKABI İMALAT ve SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİNİ kurar.

İtalya’nın önde gelen ayakkabı markaları arasında olan GRITTI markasının Türkiye’deki üretim ve isim hakkını satın alır. İLKER KUŞGÖZ tarafından kurulan SAVINI AYAKKABI İMALAT ve SANAYİ LIMITED ŞİRKETİ bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin İtalya’ya yaptığı ayakkabı ihracatının %5‘ini gerçekleştirmektedir.

INSTAGRAM